Česká republikaSlovensko

Oblíbený vzor maskování CADPAT nyní na Armik.cz

Zobrazit seznam zboží v maskování cadpat...

Náš zákazník, náš pán. A zákazník si žádá maskovací vzory, které jsou vhodné pro použití v českých podmínkách. Mimo maskovacího vzoru 95, který všichni znáte je možné na stránkách Armik.cz nakupovat oblečení a vybavení s maskovacím vzorem CADPAT. Aktuálně je dostupných 8 modelů a další brzy do sortimentu přibydou. Pojďme se tedy podívat na vzor CADPAT.CADPAT je zkratka z anglického Canadian Disruptive Pattern. Často uvidíte za názvem ještě písmena TW, které znamenají Terrain Woodland, tedy maskování vhodné do lesního porostu v mírném pásu jako je právě naše či kanadské pásmo. Jedná se o počítačově generovanou digitální kamufláž, která se mezi CAF (kanadské ozbrojené síly) dostala v roce 2002. Je zároveň navržený tak, aby zredukoval možnost detekce pomocí zařízení nočního vidění.

Mimo vzoru TW je také možné vidět maskování ve verzi Arid regions (AR) pro pouštní oblasti, Winter/arctic (AW) pro zimní oblasti a Urban pro městské prostředí.

Vzor cadpat byl ve vývoji větší část desetiletí a uniformy pro ozbrojené síly a letectvo tak nahradily olivově zelené uniformy, které byly ve službě od počátku 60. let 20. století.

CADPAT TW, který naleznete v sortimentu Armik.cz má specifické barvy – světle zelenou, tmavě zelenou, hnědou a černou. Vzor se osvědčil při cvičeních kanadské armády i v ostrém boji a je tak užíván do dnešní doby na misích kanadské armády. Původně byl vzor určen pouze pro vojenské helmy. Zjistila se ale vysoká účinnost tohoto maskování, která předčila předchozí vzory, a tak bylo zavedeno i pro zbylé součásti vojenské výstroje.

CADPAT je velmi podobný barevnému složení českého vzoru 95 v lesním provedení. Od CADPAT se vzor 95 liší schopností maskování v konkrétně v našich lesích a travách. V určitých podmínkách a roční době se lépe uplatní CADPAT, protože obsahuje mírně odlišné barvy a jeho vlastnosti oceníte hlavně v šeru a noci, kdy může nepřítel využívat zařízení pro noční vidění. A to je právě jeho největší rozdíl od vzoru 95.
Kombinace obou vzorů nalezne nejlepší uplatnění při bojových hrách typu paintball nebo airsoft. Jednotlivé části uniforem si je možné zakoupit právě na stránkách Armik.cz a to jak ve vzoru 95 od různých výrobců nebo CADPAT výhradně od švýcarsko-rakouského výrobce Invader Gear.

V současné chvíli můžete na Armik.cz nakoupit blůzu Invader Gear Revenger TDU, Kalhoty Invader Gear Predator Combat a Revenger, klobouk Invader Gear Boonie Hat, potah na přilbu Invader gear FAST Helmet nebo Raptor Cover, taktické triko Invader Gear Combat a vestu Invader Gear Mod Carrier. V budoucnu se můžete těšit na spoustu dalších produktů této, po zásluze, velmi oblíbené značky.

Produkty s maskovacím vzorem Cadpat naleznete na armik.cz, pokud ve filtru barev vyberete právě „cadpat“. Pokud je budete chtít doplnit vybavením ve vzoru 95 české armády, zvolte v barvách „český vzor“.Přejeme Vám příjemný nákup v našem e-shopu. My Vás rádi uvidíme a nepřítel, ten už Vás po nákupu u nás neuvidí vůbec.

Zobrazit seznam zboží v maskování cadpat...